Волосся, що січеться називається так тому, що кінчики їх розщеплені. Вони легко ламаються, плутаються і виглядають тьмяними. Особливо страждають на це довге волосся – волосся завдовжки більше 30 см неминуче починають розшаровуватися на кінцях, не витримуючи впливу численних зовнішніх чинників. При такій довжині захисний шар волосся, що січеться, кутикула, руйнується, в результаті чого структура внутрішнього шару волоса, кортикальний шар і медулла, розшаровуються, рогові лусочки “розкуйовджуються” і не притискаються до стовбура волосся, як їм належить для блиску. Найчастіше це зачіпає кінчики волосся, однак, волосся може сіктися і по всій довжині. Як правило, пошкоджені кінчики волосся, що січеться досягають 2-3 см, крім того, вони світліші, ніж інше волосся.
Чому січеться волосся
Волосся, що січеться з’являються після частої хімічної завивки і фарбування, використання лужного мила і гарячого фена, постійного зіткнення з гострим гребінцем і сильного вигоряння на сонці і морському вітрі – всі ці чинники ведуть до пересушування волосся, втрати природного мастила і вологи. Тривале носіння одного виду зачіски, кінського хвоста або начосу, проділу також провокує ламкість волосся і сприяє утворенню посіченого волосся.
Лікування посіченого волосся
Волоссю, яке січеться можна допомогти, було б бажання. Для початку, замість звичайних, користуйтеся лікувальними поновлюючими шампунями з лецитином, вітаміном B5, екстрактом ромашки, липового цвіту, м’яти, паростків пшениці, і купіть дерев’яні або пластикові щітки з великими рідкими зубцями. А кінчики волосся захистить особливий крем або бальзам для волосся, що січеться, які втирають в кінчики після мятья волосся і не змивають. Крем або рідина покривають волоски як би захисною плівкою і в той же час відновлюють їх зсередини. М’які рослинні протеїни, що містяться в таких засобах, заповнюють розриви в кінчиках волосся, що січеться, а пиво, кератини і хна зміцнюють волосся, не роблячи їх важкими. Захист посіченому волоссю створять і щотижневі маски для волосся з мигдальної або оливкової олії, що наносяться за 30 хвилин до миття, з якими можна провести і легкий масаж шкіри голови. Але посічені кінчики іноді потрібно зістригати (приблизно кожні 6-8 тижнів, а якщо волосся довге – не рідше одного разу на місяць), і краще за все робити це в перукарні гарячими ножицями, які “запаюють” кінчики волосся, що січеться.
Маски для посіченого волосся
Народна медицина радить лікувати посічене волосся теплими компресами, проведеними 2 рази на місяць перед миттям волосся.
У шкіру голови втирають реп’яхове або будь-яке рослинне, злегка підігріте масло. Обгортають голову целофаном, а потім теплим махровим рушником. Через годину волосся промивають шампунем і прополіскують трохи підкисленою лимонним соком водою.
Для споліскування волосся, що січеться можна використовувати і настої липи, м’яти перцевої, аптечної ромашки і листя берези.
У якості маски для волосся, що січеться підійде також наступний рецепт: ретельно розмішати 1 жовток з соняшниковим (оливковим) маслом, медом, порошком хни, коньяком – всі компоненти беруться по 1 чайній ложці.
Догляд за посіченим волоссям
При догляді за посіченим волоссям потрібно користуватися тільки феном з прохолодною дією і забути про різні плойки і термо-бігуді. Не можна розчісувати мокре або вологе волосся, щоб не розтягувати їх. Гребінець повинен бути дерев’яним, з рідкими зубами. Зазубрені шпильки також можуть призвести до пошкодження волосся.
Волосся, що січеться потребує посиленого захисту від сонця і вітру, холоду й дощу. Лаки та муси також не допоможуть відновитися волоссю, яке січеться. Якщо не можете відмовитися від фарбування волосся, вибирайте фарбувальні засоби з лікувальним ефектом, які добре зволожують і живлять волосся, роблячи їх красивими і блискучими. А от від хімічної завивки посічене волосся явно повинне відпочити якийсь час. Волоссю, яке січеться допоможуть – активний рух, міцний і тривалий сон, відсутність солодкого і жирного в раціоні, та наявність у ньому ж овочів і фруктів, горіхів і зелені. Чиста вода в достатній кількості просто необхідна для підтримання водного балансу організму в цілому і волосся зокрема. Нагорода за всі праці й обмеження - м’яке і блискуче волосся круглий рік.
Каков шампунь без лаурилсульфата и чем он лучше других шампуней узнайте на сайте biokrasa.blogspot.com.