Осінь у розпалі, і під ногами вже шарудить опале листя. Значить, скоро буде потрібно взуття для сирої і холодної погоди, а так само для сніжної зими. Ви плануєте шопінг? Тоді наші поради вам знадобляться. Прислухайтеся до них, щоб правильно зорієнтуватися у великому світі взуття і придбати саме те, що вам потрібно.
Перша порада
Для початку ви повинні знати, які чоботи вам потрібні: демісезонні або теплі. Якщо ви живете в регіоні, що відрізняється помірним кліматом, то вас цілком влаштує європейський варіант взуття, в якій утеплена частина стопи. Такі чоботи легкі, в них добре циркулює повітря, і нога буде «дихати». Їх можна носити при перших невеликих заморозках. Але, починаючи з мінусової температури в п’ять градусів, виходити на вулицю в таких чоботях не рекомендується – можете замерзнути.
Якщо ж ви пішли в магазин за зимовим взуттям, постарайтеся підібрати чоботи абсолютно з повним утепленням і обов’язково з натуральним хутром. Найкращий варіант, який врятує вас в суворі морози, – це моделі з овчини.
Друга порада
Взагалі зимове взуття рекомендується вибирати з лінійок моделей, зшитих з натуральних матеріалів, оскільки шкірозамінник неміцний, недовговічний і погано захищає ноги від холоду і сльоти. Та ви, напевно, і самі помічали, що шкіра штучна зіщулюється, тріскається, від цього взуття втрачає свій зовнішній вигляд, споживчі якості і носкість її різко знижується. Такі чоботи недовговічні, і вам доведеться придбати нову пару, ще раз витрачаючи на покупку.
Третя порада
Збираючись на шопінг, прихопіть з собою теплі шкарпетки, щоб саме в них приміряти вподобані моделі чобіт. Чоботи не повинні дуже щільно облягати стопи – це заважає нормальному кровообігу ніг. Друга причина такої примірки – в сильні морози, вовняна шкарпетка, дасть вашим ніжкам додаткове тепло. Є й третя умова. Зазвичай, зимове взуття беруть на пів розміру або розмір більше, в них нога в будь-якому панчішно – шкарпетковому трикотажі відчуває себе комфортно.
Четверта порада
Вибираючи чоботи, уважно подивіться, яка у них підошва по товщині, формою і матеріалом. Вона не повинна бути дуже тонкою або занадто товстою. У першому випадку у вас ноги стануть швидко замерзати, а так недовго і до застуди і серйозних запалень. А важка підошва швидко стомлює ноги, і ви скоро відчуєте, що з небажанням виходите на вулицю. Не рекомендовано взуття на суцільний плоскій підошві – така форма шкідлива для стоп. Добре, якщо малюнок підошов рельєфний. Такі опуклості збільшують стійкість на ковзних покриттях тротуарів, які з’являються під час ожеледиці.
П’ята порада
Чоботи не повинні жати, натирати і тиснути, інакше ваша звичайне життя перетвориться на пекло, а в кінцевому результаті все одно доведеться придбати нове взуття. Так що вибирайте відразу правильні чоботи, щоб ваші ноги відчували комфорт і зручність. А для цього не поспішайте. Наділи чоботи, пройшлися кілька разів по килимку, піднялися на носочки, присіли, прислухалися до своїх відчуттів. Якщо все прекрасно, значить, це ваші чоботи. Але якщо є якісь сумніви, не поспішайте брати. Походіть по інших магазинах або прийдіть сюди ще раз. Інакше покупка може виявитися марною, і у вас з’явиться проблема її повернення або продажу.
Шоста порада
Зазвичай, чоботи мають блискавки, застібки та інші аксесуари, що збільшують комфорт виробу. Обов’язково перевірте, як вони працюють, чи достатньо добре бігунок ковзає по своїй доріжці. Перевірки вимагають і шви чобота, які повинні бути рівними, а нитка – однакової в натягу, суцільнай, без розривів і вузлів. Якщо раптом помітите в якомусь куточку залишки клею, відразу відкладіть такі чоботи. Можливий брак виявляється в лічені дні, і вам буде складно довести, що клей тут був спочатку. А якщо ви купили клеєні чоботи, то будьте готові до їх швидкої заміни – такі чоботи недовговічні.
Сьома порада
Враховуйте напрямки моди, які не мають строго визначених кордонів і допускають різні варіації. Теплі довгі чоботи практичні і завжди в попиті. Класичні моделі – безпрограшний варіант взагалі. Чоботи для міста виглядають більш елегантно, для сільської місцевості і дачі упор робиться на практицизм і зручність, відповідне реаліям погоди та місця перебування. Високі підбори і шпильки надають модницям елегантності. Вони приємно виглядають в теплу погоду, в офісі, на сцені або подіумі, але в той же час запросто можуть стати причиною серйозних травм.
Восьма порада
Чоботи повинні вписуватися в стиль вашого зимового одягу, цікаво доповнювати ваш зимовий образ за кольором пальто, куртки чи шуби, за кольором або фактурою хутра коміра або узлісся капюшона, а так само головного убору. Продумайте всі ці моменти заздалегідь, і тоді вам не важко правильно доповнити свій гардероб зручною стильною річчю.
Вдалого вам шопінгу і вдалих придбань !