Останнім часом в гардеробі сучасних жінок грунтовно осіли елементи так званого чоловічого одягу: сорочки, піджаки, брюки. Але це, все ж, невелика частина того, що носять жінки. Основну ємність шаф заповнюють сукні. Саме в них «слабка стать» виглядає жіночно і сексуально навіть незалежно від фасонів і стилів одягу.
А їх, стилів, модельєрами за все століття створено величезну кількість. На всі випадки життя можна підібрати собі гардероб, придбавши сукні різних кроїв: діловий стиль, спортивний, романтичний, святковий (вечірній, весільний) і т.п.
І у всіх цих напрямках існує велика різноманітність варіантів для худих і повних, високих і низьких. Іншими словами, під кожен тип можна підібрати плаття практично будь-якого стилю.
Головне, навчитися правильно оцінювати особливості своєї фігури і мати чітке уявлення про деякі правила вибору саме «свого» фасону, довжини, доповнюючих аксесуарів.
Наприклад, сукня у грецькому стилі витончено виглядає і на жінці в тілі, і на худих. При цьому завищена талія дозволяє приховати деякі недоліки фігури. Підібравши правильно довжину сукні, можна візуально або збільшити ріст, або його злегка зменшити.
Грецький стиль робить вечірні сукні більш елегантними. Підійде такий фасон і для романтичного побачення. Часто використовують його і при створенні коктейльних суконь для юних леді. Приталени «грецьке» плаття нейтральних відтінків з пояском, в поєднанні з легким піджачком можна одягнути на ділову зустріч.
А ось сукні до підлоги для ділового спілкування навряд чи підійдуть. Зате гарні в урочистих вбраннях, доречні для походу в ресторан або в гості. Залежно від випадку, для якого використовується плаття в підлогу, варіюються і фасони. Це можуть бути сукні з відкритою спиною або довгим розрізом на спідниці; еластично «облягаючі» по фігурі; мають простий силует або доповнені воланами, оборками, рюшами і т.п.
Саме сукні до підлоги непогано поєднують в собі різні фасони: годе і «русалочку», бюст’є і ампір, ампір і кантрі і т.д. І це дає можливість модельєрам створювати нові стилі, придумуючи для них цікаві назви.
А ось ідею створення стилю поло підказали самі жінки, які «поклали око» на чоловічі сорочки спортивного крою. Взявши за основу цей фасон і подовживши сорочки до потрібних розмірів, модельєри створили, на перший погляд, простенькі наряди для буднів.
Спочатку коротенькі сукні в спортивному стилі носили тільки молоді дівчата. Але настільки жіночно виглядала ця простота, що не встояли і жінки більш старшого віку. І стиль поло плавно трансформувався з молодіжного наряду в діловий стиль для офісу і в повсякденний наряд для прогулянок.
Таких трансформацій у світі моди предостатньо. Тому не втомлюються дивувати модельєри новими фасонами і стилями. А щоб завжди бути на «гребені хвилі», вибираючи собі плаття, варто враховувати, як воно буде сидіти на вашій фігурі. Тобто, до уваги потрібно брати завжди свій ріст, 3 основних об’єма (грудей, талії, стегон), ширину плечей, а також довжину, товщину і форму ніг.