Кілька простих змін у харчуванні відіб’ються на краще на вашій фігурі і бадьорості. Ніяких заборон, ви можете їсти все, що захочете: сир, хліб і навіть шоколад!
1. Батат чи картопля?
Варена картопля або запечена в духовці – це, звичайно, краще ніж макарони та хліб, особливо, якщо поєднувати її з овочами і зеленню. Але набагато корисніше звичної картоплі буде запечений батат. Він має солодкий смак і швидко засвоюється, а насичує нічим не гірше картоплі. Батат добре підійде людям з високим рівнем глюкози в крові.
Готувати його зовсім не складно: розрізати на частини і відправити в духовку, запікати до хрусткої скоринки. Потім додати вершкового масла і улюблених трав і спецій за смаком.
2. Сир з коров’ячого, овечого або козячого молока?
Сир – це смачний і корисний продукт, його рекомендують вживати навіть дієтологи, але сир буває різним. Головна відмінність і брак сиру з коров’ячого молока від сиру з овечого або козячого молока зовсім не в кількості калорій і вмісті жиру, а в тому, що він дуже важко засвоюється організмом. Його молекули мають набагато більший розмір на відміну від молекул інших сирів. Тому для поліпшення травлення його краще замінити продуктами з овечого та козячого молока. На смак страв така зміна нітрохи не вплине, зате ваш організм відразу відчує різницю.
Зараз вибір сиру з овечого та козячого молока досить великий: тверді та напівтверді сири, м’які сири і бринза.
3. Хліб з білого борошна, пророщеного зерна або хлібці?
Чим менше в раціоні продуктів з рафінованої білої муки, тим позитивніше це позначається на вашій стрункості та бадьорості. Вибираючи продукти, завжди звертайте увагу на наявність у їх складі борошна. Найоптимальніший варіант, якщо його не буде зовсім або воно присутнє в мінімальній кількості. Для травлення кращим варіантом буде замінити звичайний хліб цільнозерновими хлібцями або хлібом з пророщеного зерна.
У супермаркетах часто зустрічається хліб з пророщеного зерна, він дуже смачний, якщо його трохи підсушити в духовці або тостері. Також можна знайти органічний хліб, він має десертний солодкуватий смак.
4. Молочний або темний шоколад?
Давно шукайте для себе смачний і корисний десерт без борошна, цукру і молока в складі? Тоді шоколад з 68% какао і вище – те, що вам потрібно. Низькокалорійний десерт з горіхів і сухофруктів не завжди є хорошим варіантом, адже горіхи і сухофрукти поєднуються тільки з бананами і свіжими овочами. Тому після іншої їжі їх краще не вживати. Зате гіркий шоколад поєднується з будь-якими стравами, і дозволити собі маленький шматочок можна в будь-який час.
Намагайтеся вибирати тільки якісний шоколад, адже смак темного шоколаду дуже залежить від його якості.
5. Чорний, зелений або трав’яний чай?
Чорний або зелений чай, звичайно, цілющий напій, він виводить токсини і допомагає повернути бадьорість, але пити його літрами не варто. Від однієї чашки чаю на день шкоди багато не буде, але зловживання ним загрожує наслідками для надниркових залоз і шлунка, а також чорний і зелений чай зневоднюють організм. Замінити звичний для нас чай можна простою водою, водою з лимоном або лаймом і трав’яним чаєм.
Вибір трав’яних чаїв великий – м’ята, фенхель, ройбуш, меліса, липа, аніс, листя смородини і суниці, різні мікси з спецій і трав. Ті, хто люблять експериментувати можуть заварити відразу кілька чаїв з різними смаками.