Багато хто знає про піраміду потреб: у основі її лежать одні потреби, в середині – інші, на вершині –треті. Такі в харчуванні: в основі піраміди знаходяться продукти, без яких нам не вижити, в середині – продукти, які бажано вживати, як можна частіше, а на вершині – ті продукти, які допомагають поліпшити смак всіх інших.
Основу піраміди складають овочі і фрукти, адже це кращі низькокалорійні продукти. Саме у овочах і фруктах живуть багато корисних вітамінів.
Другий поверх піраміди харчування складають злаки, багаті клітковиною, картопля, макаронні вироби з пшениці твердих сортів і неочищений рис. Злаки, як відомо, містять велику кількість клітковини і крохмалю, який сприяє розмноженню корисних кишкових бактерій.
На третьому поверсі нашої піраміди влаштувалися білкові продукти – молоко і кисломолочні продукти, а також м’ясні продукти, яйця, боби, риба і морські продукти.
На вершині піраміди знаходяться всілякі прянощі і ароматичні добавки – часник, перець, горіхи, прянощі, маслини і авокадо.
Солодощів і тваринних жирів, на жаль (або, можливо, на щастя) у складі піраміди немає. Як вважають розробники піраміди, ці продукти до здорового і раціонального харчування взагалі не мають жодного відношення.
У їжу щодня потрібно вживати продукти зі всіх частин піраміди. Овочі і фрукти – половина всього денного раціону, а всі останні продукти в сукупності повинні складати другу половину.
Замість того, щоб вкладати гроші в сумнівні фінансові піраміди, краще інвестувати їх в своє здоров’я. Отже, половину витрачаємо на фрукти і овочі, 20% – на молоко, м’ясо або рибу, 25% – на злаки і 5% – на смакові добавки. Вимірювати кількість споживаних продуктів можна не грамами, а порціями.
Порція — це один стакан молока або йогурту, один фрукт середнього розміру, 100 гр. злаків, 70 гр. м’яса або риби або 2 яйця.
Щодня потрібно з’їдати від 7 до 11 порцій овочів і фруктів. Кожна така порція має бути різного кольору, адже одна з традицій здорового харчування свідчить: меню кожного дня повинне містити продукти всіх барв веселки.
Починати день краще з жовтих і помаранчевих овочів (апельсиновий або морквяний сік), вдень обов’язково потрібно з’їсти щось зелене (капуста або огірки), а увечері – червоне або рожеве (салат з помідорів або ягідний йогурт).
Продукти з другого поверху повинні складати третину всього денного раціону(5-7 порцій). Крупи краще всього вибирати темних кольорів, а макаронні вироби з пшениці твердих сортів. Картопля теж розміщена на другому поверсі, нею краще не зловживати.
З білкових продуктів укладачі піраміди рекомендують віддати перевагу рибі. З м’ясних продуктів переважно всього споживати червоне і нежирне м’ясо.
З молочних – кефір, йогурт або нежирний сир. У день дозволено 1-2 порції таких продуктів.
Дотримуючи принципи харчування, закладені в піраміду, можна не лише залишатися здоровим, але і схуднути, адже цій піраміді «поклоняються» більшість дієтологів у всьому світі.
Прекрасным дополнением к роскошным волосам и модной одежды станет красивый маникюр сделан качественными средствами и профессиональным мастером.