Шкідливі поради для схуднення

Схуднення

Хочете скинути вагу? Прислухайтеся до популярних «народним премудростям» і … дійте навпаки! Люди люблять задавати питання про схуднення. Наприклад, такі: «Що мені їсти?», «Які потрібні тренування?», «Чого чекати від ліків?», «Чи допомагає кодування?» і т. д. І на кожен з них є відповіді. Щось скажуть друзі, щось знайдеться в Інтернеті … Але оскільки ситуація особливо не змінюється і бажаючих схуднути з кожним роком стає тільки більше, зробимо висновок, що більшість з цих порад не працює. А деякі навіть діють навпаки – ускладнюють скидання ваги, роблять досягнення цілі більш проблематичним (хоча виглядають підказки дуже правильними та обгрунтованими). Замість результату люди отримують розчарування, проблеми зі здоров’ям і надовго втрачають бажання знову братися за себе і худнути. Ось такі вони шкідливі, ці поради. Щоб об них не спіткнутися, давайте розглянемо найпоширеніші.

Порада 1. Після шести їжу в рот не клади
Порада дуже відома. Найприкріше, що вона звучить навіть із вуст деяких лікарів. Виросло з відомого факту: у вечірній час організм людини зорієнтований на поповнення запасів. Тому їжа «після шести» має більше шансів осісти в жирових депо, ніж ранкова або денна. І дійсно, відомі випадки, коли людина, що відмовилася вечеряти, досить швидко скидала вагу. Приклади подібних «перемог» напевно є перед очима кожного. Але ще більше поразок, коли подібна стриманість не вдавалася. Коли за ним слідував зрив з швидким поверненням кілограмів. Справа в тому, що вечірній тип харчування – наша природна властивість. Всі інстинкти, гормони і ферменти зорієнтовані на нього. Відмова від вечері приносить закономірний дискомфорт, виносити його довго можуть лише одиниці. І те, зауважу, далеко не завжди подібна резолюція дає позитивний результат. Часто брак їжі ввечері людина компенсує переїданням в першій половині дня і обмеженням рухової активності в другій. Багато хто на кілька годин раніше лягають спати. Та й взагалі пропускати вечерю шкідливо. Особливо тим, у кого проблеми зі шлунком. Занадто велика перерва в прийомі їжі підвищує кислотність шлункового соку і може стати причиною розвитку (або загострення) гастриту або виразкової хвороби. Та й навіщо позбавляти себе вечірньої їжі? Вона не заважає стрункішати, навпаки, допомагає – завдяки їй легше переносити режим харчування при схудненні. Просто треба намагатися, щоб увечері воно було менш жирним, не дуже солодким і … більш частим.

Порада 2. Виключити солодке, жирне та смачне.

Теж на перший погляд правильно: від жирного і солодкого товстіють. Якщо припинити їх їсти, почнеш худнути. Якщо ж скинути вагу не вдасться, можна піти на крайній варіант – пару тижнів посидіти на гречці, соках або кефірі. Але й ця порада суперечить нашій природі. Людина всеїдна і зорієнтована на різноманітну їжу. Адже кожен продукт, якщо вже він з’явився в нашому раціоні, містить щось необхідне. Наприклад, якісь особливі біоактивні молекули, багато з яких ще навіть і не відкриті вченими. І задоволення, яке привносять в наше життя ласощі, теж необхідно. Воно покращує настрій і заспокоює. А відмова від смакоти обертається закономірними стражданнями, робить життя сірим і часом нестерпним. Як результат – періодичні зриви, переїдання забороненого та подальше наростання ваги. Вчені помітили: у того, хто забороняє й зривається, кілограми наростають швидше, ніж у того, хто нічого не робить для схуднення. Тому не позбавляйте себе задоволення. Ласощі – ті ж вітаміни, але не для тіла, а для душі. Звичайно, жирного і солодкого краще не переїдати. Але якщо не вводити в своє життя заборони, то ця проблема – переїдання смакоти – вирішується просто. Їжте їх, коли ситі, смакуйте, намагаючись відчути всі відтінки смаку та аромату.

Порада 3. Поменше спати.

Авторам цієї рекомендації здається, що чим менше людина спить, тим більше енергії витрачає. Повнота, мовляв, доля лежебоків. Насправді недосипання веде до збільшення ваги і розвитку таких захворювань, як гіпертонія та ішемічна хвороба серця. І ще. Як виявилося, для нормального обміну речовин людині необхідний гормон мелатонін. А він виробляється в основному під час сну. Чим сон глибший, тим обмін кращий. Тому насправді порада повинна звучати по-іншому: хочеш схуднути – спи більше і міцніше.

Порада 4. Не ходи, а бігай.

Логіка рекомендації проста. Жир – це запас енергії. Чим інтенсивніше навантаження, тим більше енергії витрачається, тим вища витрата запасів. Але в цей нехитрий сценарій наука вносить корективи. По-перше, інтенсивний біг дуже погано переноситься: серцебиття, задишка, м’язові й суглобні болі – все це неминуче знижує настрій і вже тому підвищує апетит. А що є кращим антидепресантом? Правильно, улюблена їжа. По-друге, надмірні навантаження не приводять до збільшення добової витрати енергії. Нехай під час тренування ми і витратили її більше, зате потім, втомлені, прагнули менше рухатися й витратили менше. Ось так катує людина себе спортом, зважується через тиждень, а результат нижче очікуваного. Засмучується, припиняє тренування і негайно набирає чергові 3-4 кг. Більше користі від оздоровчої ходьби і інших навантажень середньої інтенсивності. Завдяки їм спалюється жир, підвищується настрій і … знижується апетит. Останнє відбувається, тому що частина енергії організм отримує тепер з використовуваних жирових запасів. Список шкідливих порад можна продовжити. Я б віднесла до них рекомендацію купити добавки для схуднення. Адже ефект жодної з них науково не доведено. Або підказку пройти курс «очищення» організму. Повірте, наше тіло прекрасно справляється з цим самостійно. А «очисні» сечогінні та проносні засоби не приносять користі і навіть небезпечні для здоров’я. У список шкідливих можна включити і пораду піти на кодування. Людина завжди худне сама. Знаходить мотив, обзаводиться терпінням, дотримується дієти. Якщо ж вона візьметься думати, що пострункішала тільки завдяки «чарівному лікарю», то при поверненні кілограмів вже не зможе собі допомогти. А ймовірність наростання ваги у схудлих таким чином вельми висока. Що ж робити, якщо всі перераховані вище, такі привабливі поради не працюють? Повірити у свої сили, мудрість організму і ефективність простих способів позбавлення від повноти. Це посильне обмеження жирів, дробове харчування, тонізуючі фізичні навантаження і позитивний настрій. Вони плавно знижують вагу, оздоровлюються і підвищують самооцінку. І досягнутий, завдяки їм, результат буде стійким.

Дети – это всегда радость и счастье и всем нам хочется, чтобы это маленькое счастье имело только лучшую одежду. Детская одежда у нас – это гарантия качества и доступная цена.

Залишити коментар