Мій підхід до питань їжі та схуднення сильно відрізняється від всього, що вам зустрінеться в книгах, журнальних статтях, і телевізійних передачах. Всі ці підходи містять щось цінне і унікальне, але багато хто містить схожі теми, так що я вас попереджаю прямо зараз, що я не буду їх повторювати. Справа не в тому, що ці ідеї не мають цінності, а в тому, що вони не відповідають на мої запитання. Може, вони не відповідають і на ваші питання. Давайте подивимося на кілька головних тем в літературі з питання і мої думки з їх приводу.
Кажуть: Переїдання – це результат невміння поводитися з почуттями. Навчись реагувати на свої справжні почуття і в тебе зникне потреба переїдати.
Хммм, проблемка тут у тому, що люди переїдають не лише, коли вони в засмученому стані, але і коли вони щасливі, під час веселих застіль, тощо. Багато людей, які вміють поводитися зі своїми почуттями, ті хто пройшли хороший курс психотерапії і самі психотерапевти, теж переїдають. Кілька моїх знайомих-ненажер чудово вміють реагувати на свої почуття і кілька інших моїх знайомих ніколи не переїдають, і не вдаються до допомоги наркотиків, алкоголю чи сигарет, хоча зовсім не розбираються у своїх почуттях. Це правда, що часто є зв’язок між неприємними відчуттями і нерозумною поведінкою, сповзанням у дурні звички, але це ще не вся правда.
Кажуть: Від дієт поправляються.
Припини сидіти на дієтах і дай своєму тілу знайти його природну вагу. Ми всі знаємо, що на дієті довго не просидиш, і, як ми обговоримо нижче, сидіння на дієтах зазвичай посилює проблеми з їжею. Але що ж робити? Вам потрібен спосіб тримати ваше переїдання під контролем, якоий ви могли б дотримуватися роками. В іншому випадку, навіть якщо ви досягнете вашого ідеальнї ваги, ви не будете здатні її підтримати.
Кажуть: Їж тільки коли ти по справжньому голодний.
Головна проблема тут в тому, що більшість людей, особливо ті, хто схильні переїдати, зазнають великих труднощів з нащупуванням рівня «справжнього голоду». Один мій дуже повний клієнт сказав мені нещодавно: «Я б не розпізнав справжній голод навіть якщо б він підстрибнув і вкусив мене за ніс».
Кажуть: Багатьом людям здається, що вони голодні після вечері.
Насправді, наш розум здатний сфабрикувати деякі почуття голоду практично в будь-який час доби. З іншого боку, також можливо жити без їжі протягом довгого часу і абсолютно не відчувати ніякого фізичного відчуття голоду. У мене так часто буває. Я не відчуваю голоду, хоча це і нез’ясовно, враховуючи, скільки часу минуло з останнього прийому їжі і скільки я з’їла тоді.
Ще одна трудність з голодом як сигналом до їжі в тому, що така манера харчуватися заподіює незручності. Припустимо, ви сидите в ресторані з групою друзів і чекаєте, коли відчуєте голод і спрагу, доки всі інші уплітають за обидві щоки і піднімають келихи. Або ви пропускаєте обід в обідню перерву, але потім відчуваєте голод годину – два по тому, в самий розпал роботи, коли ви не можете відірватися на їжу. Ясно, що є розумне зерно в тому, щоб їсти коли ви голодні, але вам також потрібні правила більш гнучкі і з якими не помилишся, притому такі, які не суперечать вашому розпорядку дня!
Кажуть: припиняти їсти, коли ти наситилась.
Якщо намацати рівень справжнього голоду важко, то впевнено визначити рівень задовільного насичення ще важче. Багато людей не відчувають наповненості в шлунку за під час їжі; це почуття приходить через півгодини після того, як цей рівень був досягнутий. Якщо ви схильні до переїдання, то через півгодини буде вже пізно, ви за півгодини з’їсте дуже багато. На жаль, сигнали нашого тіла часто дуже слабенькі і їх важко розпізнати. Навіть коли ви їх впізнаєте, не звертаєтеи на них уваги і продовжуєте їсти.
Кажуть: Треба суворо утримуватися від вживання всіх продуктів, які викликають у нас лавину обжерливості або навіть просто сповзання в маленьке переїдання.
Згідно одному автору, який пропагує цей спосіб, стриманість включає всі види борошна, цукру, шоколаду, горіхів, банани, мед, хліб, сухофрукти, алкоголь і кофеїн, плюс багато чого іншого з його списку з 50 найменувань продуктів. Це правда, що багатьом людям деякі продукти важче їсти в помірних кількостях ніж інші. Але все життя утримуватися від такої величезної кількості продуктів і страв важко, нереалістично, і, головне, в цьому абсолютно немає необхідності. Метод управління кількістю з’їденого буде більш ефективний, якщо він вам подобається і ви згодні покладатися на нього все життя. Це метод також повинен бути достатньо гнучким, щоб підходити вашим унікальним вимогам і смакам, тоді ви від нього не втомитеся.
Кажуть: Переїдання – це протест проти очікувань, які покладає на нас суспільство, про те, як жінка повинна себе вести (наприклад, їсти як горобчик, при цьому вміти коня на скаку зупинити, і т.п.) і як вона має виглядати .
Стереотипи культури і тиск, який вони чинять на жінок, лише частково пояснюють переїдання. У сучасній Англії 1 / 8 чоловіків і 1 / 6 жінок вважаються товстими (вага на 20 кг більше за норму). Тобто різниця між чоловіками і жінками існує, але вона невелика, і принаймні частину цієї статистики пояснюється схильністю жіночого тіла відкладати жир швидше, ніж чоловічого тіла. Правда, що образи тоненьких жінок дивляться на нас зі сторінок преси та телевізійних екранів, але ці образи не керують вашою поведінкою. Тільки ви здатні керувати вашою поведінкою.
Правда в тому, що багатьом жінкам вдається добитися довгострокових змін у їх манері харчуватися, при цьому культура в їхній країні не змінилася. Вони змінилися. Багато людей страждають залежністю від їжі або наркотиків прагнуть знайти щось або когось, що можна звинуватити в їхнiх труднощах, і легше всього звинувачувати речі далекі від вас і які не знаходяться під вашим контролем. Свобода і правда в тому, що ви можете контролювати те, як ви їсьте, в будь-якій культурі, в будь-якому середовищі.
Завершу цю главу поділившись про себе. Я їм, і я, безумовно, здатна переїсти. У результаті, все, що я пишу по цій темі, було випробувано мною на власному досвіді. Цей підхід – єдине, чим я користуюся, і він повністю мене задовольняє.
Райли Д
Заняться фитнесом никогда не поздно. Узнайте что такое бодибилдинг до последних деталей.