Шкідливою звичкою, яка рівноцінна курінню вважають переїдання на ніч. Лікарі з канадського Центру дієтології проаналізувавши причини «нічного переїдання» розробили курс для боротьби з ним який тривав п’ять днів Проте для того, щоб розпрощатися з такою шкідливою звичкою як переїдання потрібно 8-9 днів, п’ять з яких повинні йти на зміну харчування а решта на закріплення результату.
Перший день: головне – розпочати
Скоро лето, а значит и конец учебного года. Поэтому всем выпускникам обязательно надо не забыть купить мантию.
Коли ви наїдаєтесь на ніч, то не даєте організму повноцінно відпочити і він весь час повинен інтенсивно працювати, щоб переробити що ви в нього запхали. Теоретично відомо всім, як з цим боротися – їсти потрохи, але регулярно і часто. А щоб ще й знизилась вага потрібно відмовитись від цукру та виробів з нього. В результаті такої відмови від солодкого та зміни харчування в перший день вам зпід вечір захочеться чогось смачненького та солоденького. Ну що ж, в перший день ви можете себе винагородити легким, ніжним десертиком після ранньої вечері.
Ближче до опівночі у вас з’являється інша проблема: вам починають з’являтися в голові картинки у вигляді шматка піци, смачне тістечко чи ще якась спокуса і ноги самі починають нести вас до холодильника. Що робити в такому випадку? Найефективнішим способом є зупинити себе, адже кілька годин ому ви вже отримали свою порцію смачного. Саме час правильної аргументації для себе. Скажіть собі, що ви з’їсте улюблені ласощі через 10 хвилин, або ж завтра зранку і якщо вам вдасть протриматис всього навсього 10-15 хвилин – спокуса вас покине.
Здорове харчування та збалансована дієта повинна грунтуватися тільки на здоровій та корисній їжі, а це переважно їжа рослинного, а не тваринного походження.
В той час, коли вам захочеться чогось смачного та некорисного спробуйте підтримати себе наступними думками:
• 2 хвилини насолоди не варті з’їдених 500 чи більше ккал і докорів сумління.
• Якщо я спробою щось одне то обов’язково захочу ще щось, а це не піде на користь фігурі і здоров’ю.
• Всі зусилля не варті двохвилинній слабкості.
• Я нормально повечеряла і тому не хочу більше нічого, тому що воно буде зайвим і я буду почувати важкість.
• Якщо я встою перед спокусою то зможу пишатися собою.
Запам’ятайте, ваша поразка чи успіх залежать тільки від вас і винити чи хвалити ви зможете тільки себе.
Домашнє завдання. Візьміть журнал та виріжте з нього фотографію дівчини, на яку ви б хотіли бути схожою чи якою захоплюєтесь (бажано, щоб вона була в купальнику чи мала достатньо оголене тіло) і повішайте собі на холодильник.
Другий день: Знешкоджуємо їжу
Першого дня ми вчилися відмовляти собі і казати “ні”. Сьогодні наша робота буде полягати в наступному – ми будемо боротися з імпульсивним переїданням, коли “хочеться з’їсти що небудь таке…”. Якщо ви вважаєте себе рішучою людиною. то викиньте всю шкідливу їжу з вашого холодильника, але якщо ні, і вам до сліз шкода викидати всю їжу, то запакуйте її в непрозорий пакет та відкладіть в дальню поличку вашого холодильника. Сьогоднішнього вечора основним вашим завданням буде утримання від походу в нічний магазин за чим небудь смачним і втішним.
Що вам допоможе втриматися:
• М’ятні льодяники, які не містять цукру – в них дуже мало калорій.
• Чищення зубів – якщо в вас виникло непереборне бажання з’їсти щось смачне чи прогулятись в магазин – підіть і почистіть зуби.
• Ароматичні свічки з солодким запахом – дослідження кажуть, що солодкий запах перебиває апетит і бажання до солодкого. Особливо корисними будуть запахи апельсина, вишні, полуниці, банана, яблука.
Домашнє завдання. Напишіть на великому аркуші паперу декілька афоризмів про схуднення (які будуть мотивувати вас до схуднення) та повісьте в кімнаті на видне місце.
Третій день: боремося з переїданням, яке викликане стресом та нервами.
Одразу після нудьги стрес вважають найчастішою причиною переїдання.
Звичайно, ні ми і ніхто інший не може гарантувати що стрес в вас виникне сме на третій день голодування, але наше життя є такою динамічною штукою, що є підстави вважати – стресу довго чекати не доведеться. А вечірній похід до холодильника – найлегший спосіб відчути задоволення та забути про всі проблеми.
Варто задуматися: з яких саме причин їжа дає вам відчуття комфорту?
• З проблемою слід розбиратись. У чому саме її підгрунтя, чому ця проблема настільки сильно вас турбує?
• Побавте себе: прийміть гарячу ванну з піною та чашкою трав’яного настою .
• Постарайтесь чітко уявити себе такою ж красивою та стрункою як та дівчина, чию фотографію ви повісили на холодильник. невже вона б наїдалася на ніч??
• Купіть собі диск з аеробікою, а ще краще – з танцями, і танцюйте на здоров’я. Основною вашою метою є утримання від перекушування ще кілька днів, що залишились.Ще пару днів після закінченя курсу вам буде важко, але потім ви швидко та легко забудете про шкідливу звичку, тим більше якщо відчуєте неймовірну легкість.
Домашнє завдання. Постарайтесь записати все, що ви з’їли за день та порахуйте калорії. Щоб схуднути, ви повинні вживати не більше 1500 ккал в день.
Четвертий день: під впливом ящика, що розмовляє.
Одна з причин нічного переїдання є телевізор. Людина в середньому дивиться телевізор 3 години на день. Якщо ненадовго відмовитися від телевізора і зайнятися своїми справами, то можна не тільки забути про їжу а й зробити багато чого корисного.
Для тих хто не дивиться телевізор також є альтернатива: займіться саморозвитком. Сходіть в театр, на виставку, запишіться на курси. але тільки не в шинок з друзями.
Домашнє завдання. Добре собі подумайте та складіть список тих сфер діяльності, які вам подобаються. Кожного вечора, коли вам захочеться заглянути в холодильник – відкривайте свій список завдань та присвячуйте годину свого часу на їхнє виконання.
П’ятий день: усім потрібна підтримка
Ось і настав заключний день нашого маленького курсу.Якщо ви дотримувались всіх рекомендацій описаних вище і жодного разу не зірвалися то ви на правильному шляху позбавлення від шкідливих звичок. Зараз, напевно, ви відчуваєте ті ж самі симптоми як і люди, що намагаються кинути палити.
Щоб розрадити себе постарайтесь уявити, що після сьомого чи восьмого дня в вас зникне бажання порушити заборону. Щоб спокійніше і легше пережити критичні моменти, перевірте, чи дотримуєтеся ви таких правил:
• Ваш сніданок повинен бути ситний та щільний. Ви отримуєте заряд енергії і прискорюєте обмін речовин на цілий день.
• Менше, але частіше харчуватися протягом дня.
• Ви з’їдаєте низькокалорійну вечерю та легкий десерт, але не пізніше чим за 3 години до сну.
{ 2 comments… читати їх нижче або додати один }
найкращий метод втриматися від обжирання наніч – рот на замок, якісь вправи, і думки, що все це не корисне і що без того я буду виглядати худішою та легшою. Мені помагає
Погоджуюсь з Еммою