- Насамперед, не лінуйтеся щодня очищати взуття від пилу, бруду, вологи і змащувати взуттєвим кремом.
- Мокре взуття ні в якому разі не слід сушити на батареях, від цього пересихає і коробиться шкіра. Якщо таке все ж сталося, пом’якшите шкіру вазеліном, гліцерином або, на худий кінець, соняшниковою олією.
- Сушите взуття, щільно, набиваючи її газетами. Міняйте газети, які ввібрали вологу.
- Якщо ви купили тісне взуття, а вибирати нині не доводиться, протріть його зовні і зсередини одеколоном, надіньте і походіть по кімнаті.
- Якщо у взутті з’явився неприємний запах, протріть його зсередини формаліном, перекисом водню або одеколоном і провітріть. Запах зникне.
- Перед сезонним зберіганням, взуття вичистіть, змастіть кремом і туго набийте газетами, щоб не загиналися, зберігалася форма. Зберігайте взуття в картонних коробках або, в крайньому випадку, в поліетиленових мішечках.
- Ще один спосіб трохи розтягнути і пом’якшити тісне шкіряне взуття : загорніть його на 5 хвилин в змочену в окропі і туго віджату тканину. Потім змастіть рослинним маслом і залиште до ранку.
- Якщо взуття скрипить, злегка протріть підошву рослинним маслом, або підігрітою оліфою.
- Якщо взуття розійшлося і спадає з ноги, приклейте смужку поролону до внутрішньої поверхні задника.
- Шкіряне взуття не ковзатиме, якщо протирати його періодично грубим наждаком.
- Подряпину, ” задирку ” на шкіряному взутті ви легко усунете, змастивши це місце клеєм або безбарвним лаком для нігтів.
- Якщо натирають задники нових туфель, змочіть їх одеколоном, або гарненько потріть вологим милом, свічкою.
- Розширити тісне взуття можна, протерши його зсередини оцтом. Відразу після цього походіть у взутті по кімнаті.
- Ви усунете неприємний запах, промивши внутрішню поверхню взуття слабким розчином марганцівки.
- Не слід носити взуття зі штучної шкіри, якщо у вас шкірні та алергічні запалення, розширення вен, тромбофлебіт.
- Взуттєві щітки періодично промивайте в аміачному розчині.
- Лаковане дамське взуття укладайте на сезонне зберігання в полотняні мішечки або в старі матерчаті панчохи.
- Плями видаляютьсяз шкіряного взуття, бензином або цибулинним соком.
- Світле взуття можна перефарбувати в чорний колір : ретельно протріть шкіру часточкою сирої картоплини, змастіть чорним кремом і почистіть бархоткой. При необхідності операцію повторіть.
- Для того, щоб очистити біле взуття, злегка протріть його губкою, змоченою в мильному розчині. Відразу ж змийте розчин теплою водою, протріть взуття м’якою сухою ганчірочкою, висушіть, змастіть вазеліном або безбарвним взуттєвим кремом.
- Можна очистити біле взуття, протерши його молоком, а після висихання – чистою сухою ганчірочкою.
- Гумове взуття не слід терти при чищенні, тому що від цього воно втратить блиск. Взуття з кольорового пластику швидко лопається, покривається тріщинами. Щоб уникнути цього регулярно змащуйте його вазеліном або соняшниковою олією.
- Забруднене замшеве взуття потримайте над парою і очистіть окремою щіткою. Сильні забруднення очищайте розчином мильної води з нашатирем.
- Вологе замшеве взуття спочатку висушіть, а вже потім счищайте бруд.
- Ворс на замшевому взутті відновиться, якщо ви протрете поверхню гумовою щіткою, дрібним наждаком або звичайною хлібною скоринки.
- Якщо на замшевому взутті з’явилися білі розводи від вологи, потримайте ці місця над струменем пари з киплячого чайника. Пар допоможе ворсу відновитися.
- Замшеве взуття потрібно чистити звичайною шкільною гумкою. Чорну замшу – стрічками друкарської машинки.
- Лаковане взуття не можна зберігати поблизу опалювальних приладів, бо його поверхня сильно псується навіть при незначному нагріванні.
- Шкіряне взуття змащуйте, на ніч, кремом.
- Темне шкіряне взуття ви можете оновити, протерши її шматком вовняної тканини, з загорнутою в нього кавовою гущею.
- Взуття з шкіряною підошвою буде менше промокати, якщо ви будете регулярно протирати підошву соняшниковою олією, гліцерином, даючи рідині вбратися.
- Шкіряне взуття зрідка протирайте бензином або скипидаром. Нехай поверхня очиститься від старого крему і “подихає”. Потім знову наносите крем і начищайте взуття.
- Цвіль з взуття знімається бензином.
- Спортивне шкіряне взуття особливо часто зсихається і коробиться. Потримайте його в звичайній теплій воді, щоб шкіра розм’якшилася. Потім протріть зовні і зсередини, змастіть вазеліном або гліцерином, набийте зім’ятими газетами, просушіть.
- Лаковане взуття не носіть при низьких температурах, так як воно на морозі твердне і лак тріскається.
- Постарайтеся не носити лаковане взуття, якщо у вас підвищена пітливість ніг, грибкові захворювання або поліартрит.