Ви так довго чекали, коли на світ з’явиться ваше продовження – маленький малюк. І всі ці дев’ять місяців майбутні батьки спокійно спали, їли і ходили по магазинах. Але ось ці дев’ять місяців спокою закінчилися, дружина вирушає в пологовий будинок, а молодий татусь щосили готується до зустрічі з чадом. Приходить довгоочікуваний день виписки з пологового будинку, букети квітів куплені, таксі замовлено і маленький, мирно сплячий згорток виявляється в руках збожеволілого від радості тата. Все сімейство в зборі. Здається, що всі муки позаду. Однак, це тільки початок. Маленький чоловічок прокидається, коли йому заманеться, кричить і плаче серед ночі, не даючи спати батькам, або, що ще гірше, вдень він спокійно спить, а вночі вимагає підвищеної уваги до своєї персони. Звичайно, що перед батьками постає цілком логічне запитання: як встановити режим дня для дитини? Навіщо потрібен режим дня?
Дитина першого місяця життя – це окремий випадок. В цей час вона ще мало що розуміє, та й чи розуміє взагалі. До того ж, перебуваючи в утробі матері, вона спала і не спала, коли їй хотілося. Народившись, вона продовжує жити в зручному для неї ритмі, абсолютно не турбуючись про батьків. Але саме батьки повинні подбати про себе, створивши ідеальний режим для новонародженого.
Для того, щоб новонароджена дитина відчувала себе комфортно, а батьки мали можливість відпочити, необхідно з перших днів життя малюка привчати її до порядку. Звичайно, що на це піде далеко не тиждень і навіть не дві. Часом це може зайняти і декілька місяців. Зате результат буде на обличчя. Для того, що встановити режим дня дитини, подивіться, які його потреби, а потім, спираючись на це, можна приступати до встановлення порядку в домі. Однак, важливим буде і той режим, якого дотримувалася мама під час вагітності. Цілком логічно, що якщо вона до пізньої ночі сиділа за комп’ютером або дивилася телевізор, то навряд чи малюк дасть їй поспати вночі.
Практичні поради мамам
Для того, щоб маленький член сім’ї добре засинав, провітрюйте його кімнату перед сном. А для того, щоб він звикав до порядку – кладіть його спати в один і той же час. Крім того, не забувайте, що і будити малюка треба в один і той же час. Таким чином, ви досягнете того, що новонароджена дитина буде спокійно і міцно спати всю ніч, а вдень буде грати чи спокійно дрімати в залежності від віку і потреб організму. Також дуже добре допомагає встановити режим для новонародженого і спокійні прогулянки на свіжому повітрі. Це не тільки зміцнить дитячий імунітет, а й благотворно вплине на нервову систему дитини. Якщо малюк не хоче засипати, можна зробити два перевірених методу. Перший – покупати дитину. Це заспокоїть його, нервова система розслабиться, і малюк засне. Другий спосіб – заколисування і погладжування. Вони допомагають розгальмувати нервову систему, через що дитина засинає.