Працювати, працювати і ще раз працювати! З останніх сил і до переможного кінця! Щоб через всього пару тижнів уразити всіх новою зовнішністю. Проте подібна установка приносить лише гірке розчарування. Це та інші помилки, на жаль, побутують не лише серед новачків.
Пропонуємо Вашій увазі 10 найпоширеніших міфів про тренування
Міф про тренування № 1
Гладким людям необхідні більш тривалі тренування, ніж худорлявим.
Насправді кілограми не можуть служити критерієм тривалості і інтенсивності занять. Адже чим повніша людина, тим більше калорій вона втрачає. Так, велосипедист вагою 55 кг спалює близько 5 ккал в хвилину, а той, хто важить 110 кг – 10 ккал.
Міф про тренування № 2
Спалювання жирового прошарку відбувається тільки під час тривалих кардіозанять.
Насправді набагато ефективніше інтервальні тренування, суть яких – у чергуванні навантажень. Спочатку протягом 3-5 хвилин ви працюєте в швидкому темпі, потім розслабляєтеся. Часу витрачається менше, а віддача та ж. Не можна скидати з рахунків і роль силових вправ – вони покращують обмін речовин.
Міф про тренування № 3
Якщо на вечірці ви дозволили собі зайве, то до наступного тренування потрібно додати 20 хвилин аеробіки.
Насправді, якщо так поступати, аеробні заняття явно затягнуться. Тому краще зробити акцент не на тривалості, а на інтенсивності. Найшвидше жир спалюється під час інтервальних тренувань.
Міф про тренування № 4
Високоінтенсивні тренування потрібно проводити вранці.
Насправді все залежить тільки від вас. “Сови”, наприклад, ні за що не будуть вставати ні світ ні зоря, тим більше для того щоб добру годину добровільно мучити себе фізичними вправами. “Жайворонки”, навпаки, до вечора поникають і відчувають втому. Тому час тренувань краще всього погоджувати зі своїми внутрішніми годинами. Втім, вважається, що оптимальний період для активних занять спортом – з 14.00 до 18.00. Вранці і перед сном організм перенавантажувати не слід.
Міф про тренування № 5
Тренуватися можна в будь-якому костюмі, головне – щоб він добре фіксував бюст.
Насправді це не зовсім так. Щільний одяг допоможе уникнути таких неприємностей, як провисання грудей і поява розтяжок. Однак традиційна нижня білизна для цього не підходить. Ідеальний варіант – спортивні топи із спеціальних <дихаючих> матеріалів, які відмінно підтримують форми.
Міф про тренування № 6
Чим раніше почати післяпологове відновлення організму, тим краще.
Насправді перші два місяці бажано виконувати вправи низької та середньої інтенсивності, коли частота серцевих скорочень не перевищує 120 уд. / Хв. Збільшувати навантаження потрібно поступово. Не страшно, якщо свого звичного рівня ви досягнете тільки через півроку.
Міф про тренування № 7
Якщо правильно підібрати таблетки для схуднення, то займатися спортом немає необхідності.
Насправді це не так. Різке схуднення викликає серйозні проблеми, в тому числі гормональні зміни в організмі. Крім того, при зниженні ваги за допомогою подібних препаратів ви втрачаєте 60% м’язової маси і тільки 40% – жирової. Загалом, худнути потрібно розумно.
Міф про тренування № 8
Займаючись на кардіотренажерах, слід більше довіряти своїм відчуттям.
Насправді відчуття бувають оманливими. Довіряти краще не собі, а монітору серцевого ритму. Тільки в цьому випадку можна підвищити витривалість і скинути вагу, не зашкодивши власному здоров’ю. Навантаження повинне становити 50-75% вашої максимальної межі.
Міф про тренування № 9
Чим більше часу приділяти аеробіці, тим краще.
Насправді аеробіка дійсно спалює жировий прошарок, проте вчені помітили, що після години таких навантажень організм починає перемикатися на м’язову тканину. Замість жиру згоряють білкові амінокислоти. Тому, щоб м’язи не втратили пружність, займатися аеробікою слід не більше 45 хвилин.
Міф про тренування № 10
Можна швидше схуднути, якщо тренуватися натщесерце.
Насправді все навпаки. По-перше, це може призвести до занепаду сил, що відіб’ється на ефективності занять, а по-друге, буде куди більше шансів зірватися і з’їсти що-небудь моторошно калорійне.