Ви, нарешті, вирішили почати тренуватися. І правильно кажуть, що це ніколи не пізно. Вірно також і те, що якщо ви все життя бігали по кілька кілометрів на день, то і після 45-и для вас не буде складною інтенсивна пробіжка. А якщо ні? А якщо ні – то починати треба з того, що найбільше відповідає вашому віку та особливостям вашого організму.
Ця невелика добірка розповість, які види навантажень найбільше підходять для різного віку. А ви можете вибрати щось для себе, якщо поки що знаходитесь в роздумах, з чого ж почати.
ФІТНЕС В 20. Це найкращий час для формування звички займатися спортом. Відкриті всі шляхи, тому що сил достатньо, і для 20-літніх найлегше запропонувати різні типи активностей. Тому вибирайте серцем, тілу ніби поки все по плечу!
- Латиноамериканські танці. Цей вид активності об’єднує гарячі танцювальні рухи й фантастичну музику, а серце б’ється як від степ-аеробіки. І все це за 45-хвилинний урок! Це весело, хоча і втомлює. Але в 20 ви не будете втомлюватися.
- Еліптичні тренажери. Навіть у 20 потрібно кардіонагрузки, краще всього, якщо це будуть вправи по 20-30 хвилин, чотири рази на тиждень. Як правило, ми одержуємо таке навантаження, просто, якщо робимо зарядку і досить ходимо пішки. Але якщо ні, якщо ваш спосіб життя “автомобіль-робота-автомобіль-дім», то доведеться витратиться на заняття у фітнес-залі.
- Силові вправи. Самий вік для тренування і зміцнення м’язів різних груп. Почати можна досить інтенсивно: три рази на тиждень. У 20 ще можна «ліпити» фігуру. Якщо вам здається, що навантаження недостатньо, то збільшуйте тренування до 5 разів на тиждень.
- Біг. Коліна і щиколотки в хорошій кондиції, можна бігати часто і багато. Якщо кардіо-тренажери для вас нудні, то біг – найкраще кардіо-тренування.
- Йога. Якщо вам подобаються вправи на гнучкість, а також необхідно знімати стрес, то сміливо записуйтеся на йогу. Почніть з 2 разів на тиждень. Можна купити відео-уроки на DVD і почати займатися вдома.
- Степ-аеробіка. Ви будете здивовані, але лише раз на тиждень подібних занять дадуть вам достатнє навантаження. Правда, багато дівчат, захоплені степ-аеробікою, кажуть, що дуже багато чого залежить від тренера. Тому, перед початком занять попитайте відгуки завсідників.
- Кікбоксинг. Це для дівчат спортивних і дуже активних. А також для тих, хто не мислить себе без спорту. Результат? Відмінні сідниці, витривалість, гнучкість. Ви будете постійно відчувати кураж і станете більш впевненою в собі. А додаткове кардіо-тренування вам не буде потрібно, тому що кікбоксинг в себе включає це.
ФІТНЕС В 30. Якщо вам зараз 30 і ви вирішили почати займатися, то зробили правильно. У цьому віці нам вже потрібне додаткове енергетичне підживлення, необхідно тренувати витривалість, а також починаються коливання ваги, тому фітнес потрібен, щоб тримати вагу в нормі. Почніть з якогось незвичайного заняття, тоді інтерес до спорту довго не згасне. Ось деякі ідеї для 30-річних:
- Йога. Це універсальне тренування, оскільки для кожного віку може запропонувати свої особливості. Оптимальний режим занять йогою для початківців – 2 рази на тиждень.
- Біг. Якщо ви почали бігати вперше тільки в 30 років, то саме час звернути увагу на біг на більш довгі дистанції. Як щодо міні-марафону? Суглоби вам поки не нагадують про себе, а тривалі неквапливі пробіжки допоможуть тренувати витривалість і тримати тіло в тонусі. Щоб коліна і кісточки не хворіли, зверніть особливу увагу на якість взуття для бігу.
- Їзда на велосипеді. Якщо біг діє на суглоби досить жорстко для вас, то можна замінити його велопрогулянками. Одне з найкращих кардіотренувань, між іншим. А якщо немає поблизу лісопарка, то велотренажер – непоганий замінник.
- Силові вправи. Вони допоможуть і після 30 зберегти дівочу постать. Обов’язкові навантаження для стегон, сідниць, верхньої частини рук. Хоча якщо ви вже народжували, то повернути фігуру 18-річної неможливо, давайте будемо чесними з собою. Крім того, будемо також чесні і в тому, що немає таких вправ, які відразу прибирають жир з живота або зганяють жирові відкладення. Тільки в комплексі з правильним харчуванням (їжа з низьким вмістом жирів і високим вмістом клітковини) і правильним способом життя можна досягти результатів.
- Командні види спорту. Відмінний спосіб продовжити молодість і отримувати задоволення не тільки від руху, але і від спілкування. Якщо у вашому місті немає подібних секцій для дорослих, зберіть подруг і спробуйте займатися хоча б раз на тиждень. Можна орендувати зал на годину-півтори на тиждень. А якщо візьмете з собою дітей – то відкриєте для себе прекрасний вид фітнесу, поєднаний з позитивними емоціями і зарядом енергії.
ФІТНЕС У 40. Головне у віці 40 – не зупинятися в своєму бажанні почати займатися, і не зменшувати темпу з часом. Саме час – для тренувань серця. А кількість часу, який ви витрачаєте на себе в спортзалі, потрібно тільки поступово збільшувати. Тому вибирати навантаження треба не дуже інтенсивні, але досить тривалі.
- Плавання. Користь буде, якщо ходити в басейн чотири або п’ять разів на тиждень. Це відмінна кардіонагрузку, без катування суглобів. Не зайвим буде іноді чергувати плавання з аква-аеробікою, а також іноді попрактикувати зимове плавання.
- Силові навантаження. Після 40 ні про який бодібілдинг мови не йде. Навіть не плануйте, що зможете «побудувати» сексуальне тіло на тренажерах. У 40 такі заняття лише допомагають зберігати тіло в тонусі і тримати його в потрібному обсязі. Використовуйте малу вагу, обов’язково знайдіть фахівця, який покаже, як правильно виконувати вправи.
- Йога. Універсальна та улюблена багатьма жінками йога дуже корисна для збереження гнучкості і тонусу. І це всього за 2 заняття на тиждень!
- Вправи для зміцнення спини. У 40 це стає актуальним для більшості жінок. Для того щоб зберегти поставу і позбутися від болю, потрібно зміцнювати м’язи спини, тому дозволите вправи на спину в свої силові тренування (якщо ви такими користуєтеся), або виділяйте час на них протягом тижня. Тільки порадьтеся з фахівцем, щоб не отримати травми спини.
- Біг, а краще ходьба. Якщо любите бігати, то тільки підтюпцем. Але найкраще – ходьба.
- Велотренування. Це може бути не тільки відмінною кардіонагрузкою, але й буде постійно тримати в тонусі ноги (профілактика целюліту), а також спину (теж характерна проблема для жінок після 40).
ФІТНЕС У 50. Здивовані, що можна почати займатися в 50? Значить, вам ще немає 50-и. Тому що жінки цього віку дуже люблять рухатися. Тільки мало собі цього дозволяють. А треба більше! Фітнес-цілі вже зовсім інші – це просто активність. Підійдуть будь-які тренування, тільки їх треба трохи скоригувати.
- Плавання. Чотири-п’ять разів на тиждень по 20-30 хвилин плавати в невеликому темпі, так, як подобається, просто як відпочинок. Але насправді можна отримати дуже гарне тренування серця і організму в цілому.
- Тай Чи. Будь-яка китайська гімнастика у цьому віці додасть гнучкості тіла, не навантажуючи при цьому суглобів та м’язів. Не дарма в Китаї і Японії не соромно для літніх виходити на відкрите повітря і робити протягом дня цю гімнастику. Доведено також, що китайська гімнастика тримає в тонусі не тільки тіло, а й мозок.
- Силові вправи. У 50 вони показані, тільки, звичайно, не для накачування м’язів, а для тонусу. Мала вага, особистий тренер, особлива увага приділяється спині – ось основні пункти вашої уваги в силових тренуваннях.
- Йога. Її не можна не згадати, вона підходить будь-якого віку!
- Ходьба. 5 днів на тиждень ходите по півгодини. Досить швидко, щоб дихання трохи збивалося. З цього почати може кожен!
- Вправи для спини. Це дуже важливо. Ви знаєте, що майже 90% літніх людей відчувають біль в спині. А основні причини цих болів – зайва вага і відсутність фізичної активності. Але головне – порадьтеся з фахівцем у виборі хорошої вправи.
Сподіваюся, у вас є і свої рекомендації, з чого краще почати тренуватись в будь-якому віці. Напишіть про це в коментарях. Це цікаво, з чого вирішили почати саме ви.
В интернет-магазине parfum.kh.ua каждая представительница прекрасного пола сможет подобрать себе духи за предпочтениями и ценой. Легкий заказ и быстрая доставка не оставят ваш равнодушной. Посетив этот интернет-магазин вы можете купить духи Lacoste по очень выгодной цене.