Домашні обов’язки і всі пов’язані з ними турботи і хвилювання можуть здаватися нам не надто приємними, але вони становлять невід’ємну частину життя і виконувати їх потрібно з почуттям спокою і задоволення. Робота, згідно Бхагавад гіті, є великим привілеєм і одним із шляхів самовдосконалення та внутрішнього росту. Якщо жінка не отримує задоволення від домашньої роботи, яка здається їй обтяжливою і безглуздою тратою часу, то вона стає дратівливою, пригніченою, і ці почуття передаються іншим членам родини. Така прикра картина спостерігається в багатьох будинках, роблячи життя їх мешканців майже нестерпним.
Домогосподарки часто відчувають на собі постійний тиск (особливо якщо в будинку є маленькі діти), який вони день у день змушені долати; нерідко протягом дня їм доводиться витрачати більше зусиль, ніж їх чоловікам, які працюють в офісах! Для того щоб витримати цей тиск, знайти у виконуваній роботі і сенс і почати отримувати від неї задоволення, домогосподарка повинна бути абсолютно здорова і перебувати в оптимальному фізичному і психологічному стані. Домашню роботу часто помилково сприймають як “вправи”, тоді як насправді домашні обов’язки часто служать джерелом стресу і напруги. Тому для працюючої жінки вкрай важливо періодично відпочивати від своєї роботи і щодня приділяти частину свого часу заняттям, що допомагають підтримувати на належному рівні свою фізичну і психічну форму. Йога служить ідеальним методом досягнення цієї мети. Її вправи допомагають розслабитися, коли ми потребуємо цього, і дозволяють розвинути пружне і гнучке тіло, підтримуючи м’язи в тонусі. Отримавши сигнали тіла про те, що робота “тисне” на неї, домогосподарка в будь-який час дня може присвятити кілька хвилин виконанню йогичних вправ і відчути себе відпочилою і повною сил. Завдяки йозі жінки можуть позбавити себе від відчуття “пригніченості”, а до вечора відновити свої сили для дозвілля (що напевно по достоїнству оцінять чоловіки).
Пропонуємо дві корисних поради домогосподаркам, так само як і всім, на кого покладена робота по дому:
1. Регулярно здійснюйте розтяжки під час виконання домашньої роботи;
2. Виробіть звичку до гармонійним і врівноваженим рухів, наскільки б рутинними не здавалися вам ваші обов’язки. Якщо ви спробуєте перетворити підмітання підлоги, прибирання будинку та інші види домашньої роботи в своєрідний балет (здійснюючи більш розмашисті і плавні рухи руками, ногами і корпусом), ви будете здивовані тим, наскільки швидко ваше тіло знайде граціозність і красу і як швидко помітять це ваші рідні та близькі. Використовуйте одночасно час як для користі вдома, так і для користі длясебе.