Ендометріоз. Симптоми та лікування ендометріозу матки

Ендометріоз
Ендометріоз – це гінекологічне захворювання, при якому в матці і за її межами утворюються вузли. Їх будова ідентично ендометрію. Патологія в основному діагностується у жінок дітородного віку. Лікування призначає лікар-гінеколог на підставі результатів проведеного дослідження, воно може бути альтернативним або хірургічним.

Причини і симптоми ендометріозу, діагностика, методи лікування

При ректовагінальному ендометріозі, який вражає матку, труби, яєчники та кишково-маткові зв’язки, до клінічних симптомів відноситься біль при статевому контакті, а також перед і під час менструації. У міру розвитку захворювання з’являється біль при сечовипусканні, менструальний цикл порушується, з’являються кровотечі в середині циклу, жінка не може завагітніти.
У ряді випадків клінічні симптоми повністю відсутні. Жінка випадково дізнається про наявність ендометріозу, обстежуючись у гінеколога зовсім з іншого приводу
До основних причин, які призводять до ендометріозу можна віднести гормональні збої, складні пологи, аборти, хвороби щитовидної залози, перенесені порожнинні операції, спадковість, надлишкову вага, вплив на організм несприятливих екологічних чинників.
Діагностика ендометріозу проводиться за призначенням лікаря-гінеколога. Найточніший метод діагностики – кольпоскопія, комп’ютерна томографія. Також можуть призначити ультразвукове дослідження органів черевної порожнини, аналіз крові на наявність онкомаркерів.
Способи лікування ендометріозу залежать від багатьох факторів. Якщо жінка планує народжувати, їй призначать гормональну терапію, що проводиться за допомогою оральних контрацептивів. В інших випадках вдаються до малоінвазивних методів видалення ендометрію. В даний час широко використовується лазер, електрокоагуляція, лапароскопія, коли через маленькі розрізи акуратно видаляють розрослі вузли ендометрію. Відновлювальний період проходить досить швидко, але, на жаль, це не гарантує, що вузли не з’являться знову.
При великому ендометріозі, якщо захворювання вразило труби, яєчники, матку, проводять видалення органу. До даної операції вдаються у виняткових випадках. В основному вона проводиться жінкам, які більше не планують народжувати і мають достатньо дітей. В інших випадках орган намагаються зберегти.
При будь-якому способі лікування жінку поставлять на амбулаторний облік. Вона зобов’язана систематично відвідувати гінеколога та проходити численні повторні моніторингові обстеження.

Наслідки ендометріозу

Будь-яка жінка повинна систематично відвідувати лікаря-гінеколога, щоб найменші зміни в стані здоров’я діагностували своєчасно. Якщо вчасно розпочати лікування, коли ендометріоз має форму невеликих вузликів, згодом можна благополучно виносити і народити здорового малюка. Найстрашнішим наслідком, який може статися при несвоєчасному лікуванні може стати безплідність і видалення органу. Якщо жінка ще планувала народжувати, це може перерости в особисту драму, тому ніколи не варто замислюватися, відвідати лікаря або ще почекати.

Залишити коментар