Хвороблива менструація, або альгоменорея, зустрічається переважно в молодому віці. Болі можуть бути схожими на перейми, ниючими і ріжучими, віддавати в поперек і крижі. Загальний стан погіршується, тому з’являється бажання прилягти. Мінімізувати неприємні відчуття можна за допомогою натуральних компонентів.
Причини хворобливих місячних
Не завжди альгоменорея пов’язана з патологічними змінами статевих органів. Але і це не слід виключати, наприклад, при ендометріозі клітини погано відділяються, що і провокує сильну біль, виділення стають рясними. Також це може бути й ознакою запального процесу, ерозії або непрохідності маткових труб.
У молодих дівчат біль носить лише тимчасовий характер, приблизно через 1,5-2 роки після початку місячних вона проходить без специфічної терапії. Цього часу достатньо, щоб повністю змінився гормональний фон. Якщо ж цикл постійно збивається, необхідно показатися гінекологу. Можливо, що біль пов’язана з вадами у розвитку статевих органів.
Якщо ж ви помічаєте, що стан при менструації посилюється, коли ви понервували, вам нема чого боятися. Це як захисна реакція організму, вам слід лише виключити причину неспокою і приймати седативні засоби, наприклад, корінь валеріани або собачої кропиви.
Деякі жінки відзначають, що неприємних відчуттів стає менше, якщо вести регулярне статеве життя. Шийка матки стає більш еластичною і менш болісно відкривається в період критичних днів. Але секс повинен бути захищеним і з перевіреним партнером, щоб уникнути небажаних наслідків.
Народні засоби для лікування хворобливих місячних
Приймайте настій трави буркуну. Він має спазмолітичну, заспокійливу і болезаспокійливу дію. Заварюйте дві столові ложки сухої сировини 500 мл окропу, настоюйте, поки відвар не стане теплим. Приймайте по 50 мл чотири рази на день, починаючи за декілька днів до менструації.
Непогано допомагає і трав’яний збір. Змішайте в рівних пропорціях ромашку, валеріану і м’яту перцеву. Залийте 2 столові ложки трав склянкою окропу, настоюйте годину, потім процідіть через марлю. Приймайте по 200 мл двічі на день, бажано починати за пару днів до місячних.
Наостанок хочеться поділитися ще однією хитрістю, яка допоможе уникнути болю. За кілька днів до менструації відмовтеся від м’ясних продуктів. Їжте більше сої і бобів, а також пийте соєве молоко – на смак воно приємне. Ну і звичайно, приймайте відвари трав. Якщо біль не проходить, порадьтеся з фахівцем і пройдіть обстеження в лікарні.
Також дізнайтеся про можливі причини затримки місячних.