З давніх часів глина використовується людиною в багатьох сферах діяльності: у косметології, будівництві, медицині. У природі даний матеріал існує всюди і має найрізноманітніші колірні відтінки. Глина буває:
-червона
-жовта
-зелена
-біла
-блакитна.
Вважається, що матеріал природного походження наділений цілющими властивостями. Однією з основних здібностей глини є поглинання різних шкідливих субстанцій. Так, наприклад, при отруєннях і запаленнях вона прекрасно справляється з функцією виведення з організму мікробів і отрути.
Існує величезна кількість народних рецептів з використанням цього природного матеріалу. У даній статті будуть розглянуті найефективніші і найпоширеніші з них.
Примочки з глини
Якщо глина зібрана вручну, то її потрібно добре просушити на сонці. Потім необхідно подрібнити її і очистити від різного сміття (камінчик, листя, корінців). Однак можна просто придбати глиняний порошок в аптеці. Після цього слід висипати подрібнену глину в посуд (керамічний, емальований або дерев’яний) і залити чистою водою. Необхідно дати кілька годин для того щоб суміш настоялась. І тільки потім розмішати її дерев’яною ложкою (ні в якому разі не використовувати металеву).
У результаті отримана суміш подібна мастиці і може зберігатися тривалий час. При засиханні рекомендується розбавляти водою. Також необхідно пам’ятати про те, що дану масу періодично потрібно виставляти на сонце, тоді вона збагачується корисними властивостями.
Наносити готовий розчин потрібно дерев’яною лопаткою або рукою на тканину (2-3 см). Рану, виразку або хворе місце попередньо рекомендується промити. Примочку накладати потрібно щільно. Для ефективності лікування необхідно забинтувати хворе місце і огорнути вовняною тканиною. Тривалість даного лікування становить близько 2-3 годин, поки не висохне глиняна маса, а потім обережно віддаляється. Слід зазначити, що використані примочки не можна застосовувати вдруге!
Щодня потрібно обмежуватися двома-трьома процедурами, але можна і більше. Результат такого лікування відчувається вже через пару днів, залежно від наявної ступеня і тяжкості захворювання. У деяких випадках цей процес супроводжується припухлістю або болем. Однак це не є приводом для занепокоєння.
На цьому цілющі властивості цього природного матеріалу не обмежуються. Глину застосовують також при лікуванні хвороб внутрішніх органів. Крім примочок вона використовується у вигляді рідкого розчину. Так для хворих кінцівок ефективну дію роблять глиняні ванночки. Глиняну воду застосовують при артриті, ревматизмі, туберкульозі, розтираючи нею хворі місця. Для більшої результативності рекомендується додати 2-3 часточки розчавленого часнику.
Як уже згадувалося раніше, глина виводить з організму токсини і збагачує його мінеральними речовинами. Для цих цілей глиняний розчин можна приймати всередину в невеликих кількостях (1 / 2 чайної ложки, потім 2).
Займаючись самолікуванням необхідно пам’ятати, що:
- примочки на груди і шлунок ставляться через годину-півтори після прийому їжі ;
- глину не можна гріти.